دانلود رایگان نرم افزار GEo Studio 2018

دانلود رایگان GEO Studio 2018 به همراه آموزش نصب

معرفی نرم افزار GEO Studio

ژئواستودیو نامی است که گروه Seequent روی یکی از نامدارترین، حرفه‌ای‌ترین و احتمالاً کاربردی‌ترین بسته‌های نرم‌افزاری خود می‌گذارد. این شرکت از بخش‌های اصلی بزرگ‌ترین کمپانی نرم‌افزاری جهان در حوزه‌ی زیرساخت و محیط‌زیست یعنی Bentley Systems است. این شرکت یک ابرغول نرم‌افزاری است که ایجاد‌کننده و توسعه‌دهنده‌ی بسیاری از نرم‌افزارهای نام‌آشنا و شناخته شده‌ در صنایع زیربنایی اعم از صنایع معدنی، عمرانی و زیست محیطی است. شاید بررسی صدها سرویس رایانه‌ای و اپلیکیشن این شرکت نیازمند ده‌ها یا شاید صدها مقاله باشد که مدنظر این نوشته نیست. در واقع هدف این مقاله عمدتا آشنایی با یکی از کاربردی‌ترین محصولات این مجموعه یعنی ژئواستودیو است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

به بیان ساده ژئواستودیو مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای مختلف است که با هم در ارتباط هستند و به کمک هم می‌توانند یک عارضه‌ی طبیعی مورد مطالعه یا عارضه‌ای مصنوعی را که برای اهداف عمرانی ایجاد می‌شود را بصورت دقیق مدل نموده و نتایج را تحلیل نمایند. در واقع مدلسازی کامل یک پدیده نیازمند بررسی دقیق آن از زوایای مختلف است که هر کدام از این پایش‌ها می‌توانند تا حد زیادی پیچیده باشند. بزرگترین مزیت این بسته‌ی نرم افزاری ایجاد یکپارچگی و ارتباط بین تحلیل‌هاست.

ماژول های نرم افزار ژئو استودیو

هر کدام از تحلیل‌ها توسط یک بخش یا اصطلاحا ماژول از برنامه انجام می‌شوند. البته معمولا برای تحلیل دقیق پروژه‌ها به بیش از یک ماژول نیاز است که کمپانی با توجه به پروژه‌های موجود و نیازهای متخصصان آن‌ها ترکیب‌های مختلفی از این ماژول‌ها را ارائه کرده و در اختیار متخصصین قرار می‌دهد.

SLOPE/W، SEEP/W و SIGMA/W سه ماژول اصلی یا هسته‌ی برتامه هستند. QUAKE/W، CTRAN/W، TEMP/W و AIR/W چهار ماژول تکمیلی هستند که در ورژن کامل برنامه به کاربران ارائه می‌شوند. البته این هفت ماژول مدلسازی را به صورت دوبعدی انجام می‌دهند. اما در بسیاری از کاربردهای مهندسی مثل ابنیه‌ی هیدرولیکی یا مهندسی رودخانه، طراحی یا آنالیز سه بعدی برای مدل کردن شرایط محیطی پروژه امری اجتناب‌ناپذیر است. به همین دلیل است که شرکت سازنده بسته‌ای را با عنوان FLOW عرضه می‌کند که شامل ماژول‌های SEEP3D، TEMP3D، CTARN3D و AIR3D بوده و در واقع ورژن سه‌بعدی ماژول‌های قبلی هستند که در کنار ورژن دوبعدی خود عرضه می‌شوند. البته در این بسته ماژول دیگری با عنوان BUILD3D نیز وجود دارد که یک ابزار ایجاد هندسه مبتنی بر ویژگی است که امکان اصلاح یک مدل را در هر نقطه را حین طراحی فراهم می کند. تغییرات به سرعت و به طور خودکار در کل هندسه مدل اعمال می‌شوند و این امر به میزان قابل‌توجهی باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. در ادامه‌ی وظیفه هر ماژول توضیح داده خواهد شد.

ماژول SLOPE

ماژول SLOP/W

نرم‌افزاری پیشرو برای تحلیل پایداری شیروانی‌های خاکی و سنگی که می‌تواند مشکلات ساده و پیچیده را برای انواع اشکال سطح لغزش، شرایط فشار آب منفذی، ویژگی های خاک و شرایط بارگذاری به طور موثر تجزیه و تحلیل کند. این ماژول تنها ماژول این مجموعه است که به‌جای استفاده از مبنای اجزای‌محدود، از روش تعادل حدی برای تحلیل شیروانی بهره می‌برد. علت کاربرد این روش‌ها و تفاوت‌های آنان و مزیت‌ها و معایب آنان در مقالات دیگری توضیح داده‌خواهد شد.

ماژول SEEP

ماژول SEEP/W

یک محصول نرم‌افزاری اجزای محدود قدرتمند برای مدل‌سازی جریان آب زیرزمینی در محیط‌های متخلخل است. این نرم‌افزار می‌تواند مسائل ساده‌ی اشباع در حالت پایدار یا آنالیز گذرای مسائل پیچیده‌ی حالت اشباع و غیراشباع را در ترکیب با اتمسفر سطح زمین مدل کند.

ماژول SIGMA

ماژول SIGMA/W

یک محصول نرم‌افزاری اجزا محدود قدرتمند برای مدل‌سازی تنش و تغییر شکل در خاک، سنگ و سازه است. تحلیل‌های SIGMA/W ممکن است از شبیه‌سازی‌های الاستیک خطی ساده تا مشکلات اندر‌کنش خاک – سازه با مدل‌های غیرخطی رفتار مصالح متغیر باشد.

ماژول QUAKE

ماژول QUAKE/W

یک نرم‌افزار اجزای محدود قدرتمند برای مدل‌سازی روانگرایی ناشی از زلزله و بارگذاری دینامیکی است. این نرم‌افزار حرکت و اضافه‌فشار آب منفذی را که در اثر لرزش زمین، انفجار یا بارهای ضربه‌ای ناگهانی ایجاد می‌شوند را تعیین می‌کند.

ماژول TEMP

ماژول TEMP/W

یک نرم‌افزار اجزا محدود قدرتمند برای مدل‌سازی انتقال حرارت و تغییر فاز در محیط متخلخل است که می‌تواند مسائل ساده‌ی حرارت تا شبیه‌سازی‌های پیچیدهی انرژی سطحی در چرخه‌های یخ – ذوب تجزیه و تحلیل کند

ماژول AIR

ماژول AIR/W

محصول نرم‌افزاری اجزا محدود قدرتمند دیگری برای مدل‌سازی انتقال هوا در پسماندهای معدنی و سایر محیط‌های متخلخل است. AIR/W می‌تواند برای مدل‌سازی طیف وسیعی از سناریوها، از مشکلات ساده انتقال هوا تک‌فازی گرفته تا سیستم‌های پیچیده‌ی جفتی هوا – آب استفاده شود.

ماژول CTRAN

ماژول CTRAN/W

یک محصول نرم‌افزاری اجرا محدود قدرتمند برای مدل‌سازی انتقال املاح و گاز در محیط‌های متخلخل است. می‌توان از آن برای مدل‌سازی سیستم‌های تحت انتشار ساده تا سیستم‌های پیچیده فرارفت – پراکندگی با واکنش‌های مرتبه اول استفاده کرد.

آموزش نصب و کرک GEO Studio 2018

از آنجایی که کرک کردن نرم افزار ژئواستودیو ۲۰۱۸ کمی نکته دارد، فیلم آموزش نحوه نصب و کرک نرم افزار را برایتان آماده کرده‌ایم. دیدن این ویدئو تنها ۶ دقیقه طول می‌کشد. اگر ویدئو را نمی‌بینید، قند شکنتان را خاموش کنید!

 

دانلود رایگان و مستقیم نرم افزار GEO Studio 2018

حجم فایل : ۳۱۵ مگابایت
رمز فایل : hydrocivil.ir

دانلود مستقیم ژئو استودیو ۲۰۱۸

1 نظر در “دانلود رایگان GEO Studio 2018 به همراه آموزش نصب

  1. leila میگوید:

    با سلام و تشکر از توضیحاتتون برای نصب geostudio 2018
    من تا مرحله lisence مشکلی ندارم. ولی در این مرحله، در کامپیوتر من، در پوشه ی program data، هیچ پوشه ای به نام geo-slope وجود ندارد. چکار باید بکنم؟

    • امین عبادی فر میگوید:

      سلام از بنده ست. نرم افزار و کرک اون نصب و تست شده. سیستم عاملتون رو چک کنید که ۶۴ بیتی باشه یا اشکال رو در جای دیگه جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =