دانلود رایگان و مستقیم HEC-RAS V6.3.1

دانلود رایگان و مستقیم HEC-RAS V6.3.1 (ورژن رسمی)

هک رس ورژن ۶.۳.۱ هم آمد!

بعد از انتشار HEC-RAS V6 که یک نسخه انقلابی در زمینه مدلسازی رودخانه محسوب می‌شود، حالا فاصله بین انتشار نسخه‌های هک رس کوتاه‌تر شده است.نسخه های HEC-RAS V6.1 و HEC-RAS V6.2 پیش از این منتشر شدند و پس از آن نسخه HEC-RAS V6.3 منتشر گردید. به فاصله کوتاهی پس از انتشار نسخه ۶.۳، یک نسخه ترمیمی با رفع ایرادات جزئی برای آن منتشر شد که HEC-RAS V6.3.1 نام دارد.  ورژن ۶.۳.۱ نرم افزار HEC-RAS را می توان یکی از کم ایرادترین و پایدارترین نسخه های نرم افزار هک رس دانست.

یگان مهندسی ارتش ایالات متحده آمریکا، فعالتر از گذشته برروی این مدل محبوب کار می‌کند و قول ورژن ۷ هک رس را در آینده‌ای نه چندان دور داده‌ است. خبرها حاکی از آن است که در ورژن ۷ نرم افزار هک رس، فضای RAS Mapper و باقی محیط‌های HEC-RAS با یکدیگر ترکیب شده و در پنجره‌ای واحد نمایش داده خواهد شد. این موضوع به سادگی و کاربر پسند بودن بیش از پیش hec ras کمک می‌کند.

نرم افزار HEC-RAS V6.3.1 چه حرف تازه‌ای دارد؟

نرم افزار هک رس در هر ورژن جدیدی که عرضه می کند، علاوه بر رفع ایرادات جزئی و یا اساسی نسخه های قبلی، از ویژگی های جدید نیز رونمایی می کند. مهم‌ترین ویژگی‌های HEC-RAS V6.3.1 عبارتند از :

شرایط اولیه جریان نقطه‌ای (Initial Conditions Points)

از نسخه ۶ به بعد نرم افزار هک رس شما می توانستید از این ویژگی برای تعریف شرایط اولیه جریان استفاده کنید اما حالا در ورژن ۶.۳.۱ نرم افزار پروفیل آب دقیق‌تر و نرم‌تری از سطح آب ترسیم می کند.

برای مشاهده  تصویر با کیفیت بهتر برروی آن کلیک کنید.


معرفی حلگر دوبعدی جدید (SWE-LIA)

هک رس از یک حلگر جدید به نام Local Inertial Approximation Equations برای مدلسازی دوبعدی جریان رونمایی کرده ایت. در این حلگر، از برخی ترم های حلگر فول مومنتم صرف نظر شده است. این تغییر باعث می شود تا زمان اجرای مدل ۳۰ درصد کاهش یابد و پایداری بالاتری نیز داشته باشد. این حلگر جدید را می توان چیزی بین موج دیفیوژن و فول مومنتم دانست.


امکان اجرای متوالی مدل برای چند سناریو

یک ویژگی بسیار کاربری که در ورژن اخیر hecras  به نرم افزار اضافه گردیده است، امکان اجرای متوالی مدل برای چند سناریو (Plan) مختلف است. فرض کنید چند سناریو مختلف ران دو بعدی جریان دارید، با انتخاب این گزینه می توانید چند سناریو مختلف را انتخاب کنید تا هک رس به طور متوالی مدلسازی را آغاز کند. شب مدل را اجرا، و صبح نتایج همه سناریوها را ببینید!


عدم نمایش لایه های خالی در محیط RAS Mapper

جهت جلوگیری از شلوغ شدن بی مورد محیط رس مپر، از این به بعد لایه های خالی در نمودار درختی سمت چپ نمایش داده نخواهند شد. وقتی وقتی در حالت ویرایش قرار بگیرید، این لایه ها ظاهر می شوند.


به طور کلی می‌توان گفت نرم افزار هک رس در ورژن جدید خود ۳۲ تغییر و بهبود داشته که لیست کامل آن را می‎‌توانید در اینجا بخوانید.

این ورژن آخرین نسخه ارائه شده نیست! همواره می توانید آخرین نسخه نرم افزار هک رس را از اینجا دانلود کنید.

 

دانلود رایگان و مستقیم نرم افزار HEC-RAS V6.3.1

حجم فایل : ۲۰۰ مگابایت / پسورد : ندارد

دانلود مستقیم HEC-RAS V6.3.1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 20 =