دانلود رایگان کتاب راهنمای برنامه ریزی برای افزایش سواد آبی و محیط زیستی

دانلود رایگان کتاب راهنمای برنامه‌ریزی برای افزایش سواد آبی و محیط زیستی

کتاب حاضر شامل ۴ بخش عمده است. در بخش اول این کتاب به جایگاه آموزش و سواد آبی و محیط زیستی؛ کارکردها و ابعاد آن پرداخته می‌شود. بخش دوم این کتاب مدل برنامه‌ریزی مبتنی بر نتایج (RBM) را به عنوان روشی کارآمد در برنامه‌ریزی آموزش و افزایش سواد آبی و محیط زیستی معرفی می‌نماید. بخش سوم این کتاب به ترسیم مولفه‌های اصلی در برنامه‌ریزی آموزش و افزایش سواد آبی و محیط زیستی مبتنی بر ماتریس MAC اختصاص دارد. در نهایت و در بخش چهارم، به جمع‌بندی و ارائه راهنمای عملی برای طراحی و راهبری یک برنامه آموزش و افزایش سواد آبی و محیط زیستی پرداخته می‌شود.

باید بپذیریم که در حال حاضر، دیگر زمانی برای در حاشیه ماندن چالش‌های محیط زیستی و آب نیست، زیرا روند تغییرات خیلی سریع‌تر از آنچه که پیشتر تصور میشد، شتاب گرفته و در جریان است. باید پذیرفت که تنها در صورت جاری شدن حس تعلق عمومی و وظیفه‌مندی نسبت به پاسداری و حراست از محیط زیست و تعریف مدل بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی است که می‌توان امیدوار به احیا و حفاظت از سرمایه‌های ارزشمند محیط زیست پیرامون خود باشیم. هر حرکتی در این مسیر، نیازمند درک این واقعیت است که تخریب محیط زیست در پی خود، نابودی زندگی و سرزندگی ما را به دنبال خواهد داشت و دیر روزی نخواهد بود که بشر در مواجهه با پیامدهای تصمیمات و نقش خود در رابطه با منابع ارزشمند طبیعی پیرامونی خود، قرار خواهد گرفت.

لازمه تحقق چنین حرکت عمومی؛ آگاهی‌بخشی، حساس‌سازی و آموزش و وفاق بر سر راه‌حل‌ها و روش زندگی محیط زیستی سالم است. در این صورت، ایران، متشکل از جمعیتی ۸۰ میلیونی از محیط‌بانان خواهد بود و دولت‌ها در مقابل پشتیبانی‌ها و مطالبه‌گری‌های محیط زیستی مردم، بیش از پیش احساس مسئولیت و غرور خواهند داشت.

کتاب راهنمای برنامه‌ریزی برای افزایش سواد آبی و محیط زیستی با حمایت اداره کل محیط زیست خراسان رضوی و به همت گروه مهندسی – اجتماعی آبانگاه تهیه گردیده است. متن کامل این کتاب، در قالب نسخه دیجیتال حاضر، جهت استفاده عموم و بصورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. جهت دریافت نسخه فیزیکی این محصول می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

1 نظر در “دانلود رایگان کتاب راهنمای برنامه‌ریزی برای افزایش سواد آبی و محیط زیستی

  1. سیدضیاء شریفی میگوید:

    با سلام
    شما نوشته اید که : دانلود رایگان
    اما اصلا امکان دانلود نیست
    تلفن: ۰۹۱۶۴۱۳۴۳۹۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =